:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C pochmurno z przejaśnieniami

Festiwal Fetka 2017: Największe gwiazdy kabaretu przyjadą do Skierniewic

Zdjęcie przedstawia występ kabaretu. Żeby obejrzeć podobne widowisko zapraszamy na Festiwal Twórczości Kabaretowej Fetka 2017.

W najbliższym czasie w Skierniewicach odbędzie się trzydniowy festiwal śmiechu. Na Fetce 2017 pojawią się takie gwiazdy jak Grzegorz Halama czy Artur Andrus. Swoje umiejętności będą także mogli zaprezentować początkujący artyści.

W tym roku Festiwal Twórczości Kabaretowej Fetka 2017 potrwa trzy dni, z czego codziennie będziemy świadkami zupełnie innych występów. Na sam początek zapraszamy już w piątek 3 marca na Turniej Stand-up. Początkujący artyści będą mogli zaprezentować swoje umiejętności, rozśmieszając widzów w klubie Drugi Dom od godziny 18:30. Na scenie wystąpią najbardziej utalentowani polscy amatorzy: Magdalena Kubicka z Krakowa, Krzysztof Sawczuk z Olsztyna oraz Mieszko Minkiewicz z Białegostoku. Ponadto na zakończenie piątkowego spotkania wystąpi przed nami jeden z najpopularniejszych polskich kabareciarzy — Grzegorz Halama. Bilety w przedsprzedaży kosztują 40 zł, natomiast w dniu wydarzenia — 50 zł.

Widzowie przybywający w sobotni wieczór do Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach będą świadkami wyjątkowego konkursu. O godz. 17 w Sali Kameralnej rozpocznie się zasadnicza część Ogólnopolskiego Przeglądu Kabaretów, podczas której współzawodniczyć będą cztery zespoły: Kabaret Niepoprawnych Optymistów (Mogilno), Kabaret Nomen Omen (Włodawa), Kabaret HarcyteatrK (Lidzbark Warmiński) oraz Kabaret FiFa-RaFa (Lublin). Zwycięzca zostanie wyłoniony przez najważniejszego uczestnika wydarzenia — publiczność. Jest o co walczyć, bowiem najśmieszniejsi artyści zostaną uhonorowani nagrodą w wysokości 2000 zł. Imprezę poprowadzi założona w 2008 roku grupa krakowskich improwizatorów Ad Hoc. Artyści z małopolski znani są jako inicjatorzy Międzynarodowego Festiwalu Improwizacji Kabaretowej ImproFest. Za wejście na widownię zapłacimy w sobotę 10 zł.

Tegoroczna Fetka oferuje Skierniewiczanom także wyjątkowe warsztaty. Każdy chętny będzie mógł w niedzielę wziąć udział w bezpłatnych warsztatach z improwizacji. Poprowadzi je członek wspomnianej grupy Ad Hoc — Alan Pakosz. Zajęcia potrwają kilka godzin. Mogą w nich wziąć udział osoby, które ukończyły 16 rok życia. Wieczorem natomiast odbędzie się to, na co czekali wszyscy skierniewiccy miłośnicy znakomitego dowcipu. Podczas Gali Finałowej wystąpią przed nami laureaci sobotniego Przeglądu oraz weterani sceny kabaretowej: Artur Andrus wraz z Kabaretem SMILE. Koszt wejścia na imprezę wynosi 60 zł. Zapraszamy o godz. 18 do Kinoteatru Polonez.

Źródło foto: Flickr

festiwal twórczości kabaretowej fetka 2017 - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się