:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C zamglenie

Gigantyczna plantacja konopi odkryta pod Skierniewicami

Dzięki perfekcyjnie zorganizowanej akcji skierniewickiej oraz łódzkiej policji w tym tygodniu w okolicach Skierniewic zabezpieczono plantację konopi indyjskich oraz zatrzymano trzy osoby podjerzane o prowadzenie uprawy.

Funkcjonariusze rozpoczęli akcję 22 marca o godz. 6 rano. Zgromadzony materiał dowodowy pozwalał przypuszczać, że w jednym z gospodarstw ogrodniczych ukryta jest plantacja krzewów konopi indyjskiej, której uprawa jest w Polsce nielegalna. Jak się okazało, w pięciu pomieszczeniach jednej z hal przez jakiś czas prowadzono zagrożony sankcją karną proceder. Budynek był bardzo profesjonalnie przygotowany, znajdowały się w nim specjalistyczne lampy, wentylatory i inne urządzenia, które zasilane były agregatem prądotwórczym. Według rzecznika Prokuratury Okręgowej w Łodzi, Pan Krzysztofa Kopani, samo wyposażenie hali warte było około pół miliona złotych. W innych pomieszczeniach odnaleziono znaczne zapasy ziemi i nawozów, prawdopodobnie przeznaczonych na przyszłe zasiewy. W sumie ujawniono ponad 2300 krzaków konopnych różnej wielkości. Znalezione pozostałości ściętych roślin mogą wskazywać na fakt, że plantacja była prowadzona już od jakiegoś czasu. Funkcjonariusze poczynili wstępne szacunki, na podstawie których stwierdzono, że z zabezpieczonego materiału można by uzyskać powyżej 51 kilogramów narkotyku. Wartość takiej ilości marihuany wyniosłaby ponad 1,5 miliona złotych.

Policjanci natychmiast zatrzymali 40-letniego Wietnamczyka, który odpowiedzialny był za opiekę nad plantacją. Jedno z pomieszczeń przystosowane było do zamieszkiwania, mężczyzna prawdopodobnie nie opuszczał terenu gospodarstwa. Aresztowano także 52-latka oraz jego 46-letnią żonę, którzy figurowali jako właściciele posesji. Zgodnie z procedurami zabezpieczono 8400 złotych, które mogą zostać policzone na poczet przyszłych grzywien. Prokurator wystosował wobec całej trójki zarzuty uprawy znacznych ilości konopi innych niż włókniste. Zgodnie z Kodeksem Karnym za popełnione przestępstwo mogą trafić do więzienia nawet na 8 lat.

 

plantacja marihuany Skierniewice

Źródło foto: KMP Skierniewice

plantacja marihuany skierniewice - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się