:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  12°C rozproszone chmury

Kalendarz inwestycji drogowych w Skierniewicach

Zdjęcie przedstawia koparki, które zajmują się robotami drogowymi. Między innymi taki ciężki sprzęt będzie wykorzystywany podczas remontów drogowych w Skierniewicach.

Wraz z nadejściem pierwszych oznak wiosennego ocieplenia rozpoczęły się inwestycje, które mają na celu rozbudowanie infrastruktury naszego miasta. Całkowity koszt wszystkich remontów wyniesie nawet 20 milionów złotych.

Pierwsi budowlańcy pojawili się na ulicy Strobowskiej, gdzie zintensyfikowane prace prowadzone są na odcinku od ul. Rawskiej do ul. Kilińskiego. Przyniosą one wiele udogodnień dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Największa tegoroczna przebudowa opiewa na ponad 7 milionów złotych, z czego 1,3 mln pochodzi z dofinansowania. Na Strobowskiej pojawią się zatoki autobusowe, miejsca parkingowe, uliczne oświetlenie LED, kanalizacja, ulepszona nawierzchnia, nowe chodniki oraz ścieżki rowerowe. Na chwilę obecną odcinek od ul. Rawskiej jest wyłączony z ruchu. Po nowej kostce przespacerujemy się jeszcze w październiku.

Jakiś czas temu donieśliśmy o pomyśle skierniewickich radnych, którzy chcieliby sprowadzić do miasta rowery miejskie. Być może pomysł ten łatwiej będzie urzeczywistnić, kiedy uda się powiększyć sieć ścieżek rowerowych. Powstaną one na ul. Rawskiej: od Strobowoskiej do granicy miasta oraz na odcinku ograniczonym ulicami Kopernika i Graniczną. Miasto wyda na ten cel ponad milion złotych.

Radni nie zapominają także o kierowcach, którzy nierzadko muszą martwić się zaparkowaniem samochodu w zatłoczonym mieście. Remedium na ten problem ma być budowa nowych parkingów: przy ul. Sobieskiego 16 oraz obok cmentarza św. Józefa, a konretnie na ulicy Kozietulskiego. Inwestycje mają zostać zrealizowane odpowiednio do końca czerwca oraz przed upływem października, a ich łączny koszt oszacowano na ponad milion złotych.

Władze miejskie postanowiły także upiększyć osiedle Rawka, na którego rozbudowę przeznaczono niespełna 4 miliony złotych. Gruntowny remont zostanie przeprowadzony na ulicy Gen. Berlinga oraz na ul. Szwoleżerów, która dodatkowo zostanie wyposażona w kanalizację.

Część pieniędzy z miejskiej kasy przysłuży się mieszkańcom osiedla Zadębie. Nowa nawierzchnia pojawi się na ul. Kaktusowej oraz fragmencie ul. Gajowej. Z nowego chodnika skorzystają piesi na ul. Jordana, a w przyszłym roku podobne udogodnienie dla spacerowiczów powstanie na ul. Gajowej od Miodowej aż do granicy Skierniewic.

Swoje zdanie mogli także wyrazić sami mieszkańcy. Zgodnie z ich decyzją, część budżetu obywatelskiego zostanie przeznaczona na remonty drogowe. Fundusze posłużą do przebudowy ul. Wspólnej oraz wytyczenia zupełnie nowego połączenia - ul. 26 Dywizji Piechoty, która połączy ul. Batorego oraz ul. Wojska Polskiego.

Unowocześniony zostanie także skierniewicki odcinek drogi krajowej nr 70. Na Sobieskiego pojawi się nowe oświetlenie, a odcinek od ul. Miedniewickiej do ul. Sobieskiego pokryty zostanie nową nawierzchnią.

Władze miasta przewidują także inne pojedyncze inwestycje. Zostanie przeprowadzone odwodnienie siedziby Urzędu Miasta, która zlokalizowana jest przy ul. Senatorskiej. Pojawi się oświetlenie na ulicach: Wesołej (nr 1-12), Działkowej (nr 32-34), Próchnika. Dla zwiększenia bezpieczeństwa doświetlone zostanie także skrzyżowanie ul. Witkacego z ul. Nowobielańską. Prawie 5 milionów złotych zostanie przekazane na rozbudowę infrastruktury przy ul. Rybickiego. Obszar o powierzchni 6,81 ha zostanie wyposażony w systemy: wodociągowy, kanalizacyjny, deszczowy, teletechniczny oraz elektroenergetyczny. W tej inwestycji wspomoże nas łódzki Urząd Marszałkowski, przekazując do miejskiej kasy dofinansowanie w wysokości 3 mln złotych.

 

Remonty drogowe Skierniewice

źródło foto: Pixabay

remonty drogowe skierniewice - komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2017-04-22 09:32:00

    O ul łódzkiej jak zwykle zapomnieli, ciężko jest położyć 1km chodnika do granic miasta, lepiej jest lepic chodniki po obydwu stronach ulicy jak np na ulicy łowickiej. Ruch na łódzkiej jest również duży i jest to jedyna wylotowka ze Skierniewic gdzie do granic miasta nie ma chodnika i ścieżki rowerowej. Brak słów...

Dodajesz jako: Zaloguj się