:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  8°C zamglenie

Konrad Sobolewski: całe Skierniewice zbierają fundusze dla ciężko chorego chłopaka

Młody Konrad Sobolewski widoczny na zdjęciu potrzebuje wsparcia finansowego Skierniewiczan.

31-letni mieszkaniec Skierniewic, Konrad Sobolewski, cierpi na śmiertelną chorobę krwi. Ze względu na bardzo wysokie koszty leczenia wszelka pomoc darczyńców jest na wagę złota.

Konrad Sobolewski choruje na wyjątkowo rzadkie i ciężkie schorzenie, które atakuje krwinki czerwone. Roczna kuracja środkiem niezbędnym do efektywnego leczenia kosztuje 1,2 miliona złotych. Rozmiar wydatków przerasta rodzinę Konrada, więc całe Skierniewice włączyły się w akcję pomocy dla 31-latka.

13 lat temu ciężka choroba po raz pierwszy dała o sobie znać. Konrad choruje na napadową nocną hemoglobinurię (PNH), która powoduje przyspieszony rozpad krwinek czerwonych. Szkodliwie wpływa to na wszystkie organy; 7 lat temu 31-latek musiał przejść przeszczep wątroby. Niestety jego stan zdrowia uległ w ostatnim roku pogorszeniu, większość czasu spędził na szpitalnym oddziale. Lekarze są w stanie uratować Konrada, nie będzie to jednak możliwe bez wsparcia osób o wielkim sercu.

Jedyną możliwością pokonania choroby jest przeszczep szpiku kostnego. Wcześniej jednak lekarze muszą podać Konradowi specjalny lek, który zmniejsza objawy choroby i stabilizuje stan zdrowia pacjenta. Przeszkodę stanowi koszt leczenia: 1 200 000 zł za rok stosowania. Tak duża kwota jest nieosiągalna dla rodziny Konrada. 31-latek liczy na wszelką pomoc finansową, która pomogłaby mu przygotować się do przeszczepu. Z optymizmem patrzy w przyszłość, napotkanych ludzi darzy otwartością i życzliwością. Każdy z nas powinien wyciągnąć do niego pomocną rękę.

Zbiórka potrzebnych funduszy w Skierniewicach jest organizowana przez Fundację Pomocy Społecznej „Chodźmy razem”. Oprócz tradycyjnych wpłat organizowane są także różne wydarzenia, które wygenerowany przychód przekażą na poczet leczenia chłopaka. Już w tę sobotę o godz. 16 w hali OSiR będzie miał miejsce wypełniony atrakcjami charytatywny bal karnawałowy dla dzieci. Wstęp opłacimy cegiełkami, które zasilą budżet przeznaczony na kurację dla 31-latka. Także podczas nadchodzących imprez związanych z 560-leciem Skierniewic każdy będzie mógł przekazać dowolny datek. Pieniądze będą zbierane 18 lutego podczas wspólnej zabawy na głównym rynku oraz dzień później podczas uroczystej gali w Kinoteatrze Polonez. Także w niedzielę 19 lutego o godzinie 13 w budynku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Skierniewicach odbędzie się seminarium z kulturystami pt. „Wielkie mięśnie = wielkie serce”. Opłaty za udział w wydarzeniu zostaną przekazane Konradowi. Cały czas możemy oczywiście przelać nasz datek bezpośrednio na rzecz Konrada, wszelkie informacje podane są niżej.

 

Dane niezbędne do wsparcia Konrada:

Fundacja Pomocy Społecznej „Chodźmy Razem”

Bank Zachodni WBK 1 Oddział w Skierniewicach

nr konta: 72 1090 2590 0000 0001 3389 9150

z dopiskiem „Na leczenie Konrada Sobolewskiego”

 

Można także podarować jeden procent podatku — KRS: 0000276365

 

źródło foto: Facebook

konrad sobolewski skierniewice - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się