:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C pochmurno z przejaśnieniami

Miał 3 promile alkoholu i wiózł dzieci. Spowodował wypadek

Kronika Kryminalna, Miał promile alkoholu wiózł dzieci Spowodował wypadek - zdjęcie, fotografia

Kierujący pojazdem marki Fiat Punto 30-letni mieszkaniec Bolimowa, z nieznanych przyczyn, uderzył w stojący na światłach awaryjnych samochód osobowy marki Audi A4. W wyniku tego zdarzenia Audi A4  uderzyło w znajdującą się przed nim Toyotę Avensis, a ta w Nissana Micrę. Jak się okazało w chwili zdarzenia we Fiacie Punto było troje dzieci w wieku od 5 do 9 lat. Zaś sam kierujący był kompletnie pijany. Do wypadku doszło w Żyrardowie przy skrzyżowaniu ulic Wittenberga i Legionów Polskich.

 

- Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że nieodpowiedzialny mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo sprawca zdarzenia miał już wcześniej zatrzymane prawo jazdy – mówi st. sierż. Emilia Wielorańska z KPP Żyrardów.

Mężczyzna odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Grozi za to do 2 lat pozbawienia wolności. Kierowca odpowie też za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo za co grozi do 5 lat. Ponadto skierowany zostanie wniosek o ukaranie do Sądu w związku ze spowodowaniem kolizji drogowej.

- Zanim zdecydujemy się wsiąść do samochodu pod wpływem alkoholu pamiętajmy, że tak nierozważne i nieodpowiedzialne zachowanie może komuś odebrać życie – zaznacza pst. sierż. Emilia Wielorańska. - Apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku i przestrzeganie obowiązujących przepisów. Każdy z nas chciałby w nadchodzące święta cały i zdrowy usiąść z rodziną przy wigilijnym stole.

tomi


Miał 3 promile alkoholu i wiózł dzieci. Spowodował wypadek komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się