:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C zamglenie

Młoda kobieta wyłudziła kilkadziesiąt tysięcy złotych

Zdjęcie przedstawia podejrzaną Skierniewiczankę, która miała dopuścić się wyłudzenia pieniędzy.

Skierniewiccy policjanci zatrzymali kobietę, której przestępcza działalność przyniosła 50 tysięcy złotych zysku. Została zatrzymana dopiero po roku od popełnienia nielegalnych czynów. Postawione zarzuty dotyczą oszustwa, polegającego na wyłudzeniach.

Rozpoczęcie postępowania nie byłoby możliwe bez wkładu Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Tamtejszy wydział zwalczania przestępczości gospodarczej zebrał informacje, które mogły wskazywać na kilkakrotne wyłudzenie odszkodowania komunikacyjnego przez mieszkankę Skierniewic. Zgodnie z ustaleniami śledczych za przestępstwa odpowiadała 27–latka, której w marcu i wrześniu 2016 roku wypłacono odszkodowanie w ramach OC i AC. Według zebranego materiału dowodowego kobieta działała niezgodnie z prawem, wyłudzając około 50 tysięcy złotych. Co więcej, do nielegalnego procederu miała wykorzystywać samochód marki BMW, który pochodził z kradzieży. Łódzcy funkcjonariusze o swoich ustaleniach poinformowali towarzystwo ubezpieczeniowe, które zweryfikowawszy przekazane informacje zdecydowali się na zawiadomienie Policji o oszustwie. Odpowiednie postępowanie rozpoczęto w Komendzie Miejskiej Policji w Skierniewicach.

9 marca łódzcy oraz skierniewiccy policjanci postanowili przeszukać kilka miejsc na terenie powiatów skierniewickiego oraz żyrardowskiego. W naszym mieście odnaleźli BMW oraz zatrzymali kobietę, która, jak się okazało, prawdopodobnie jest sprawcą wyłudzeń. Specjalisty z łódzkiego laboratorium kryminalistycznego stwierdził, że numery rejestracyjne pojazdu uległy sfałszowaniu. Kolejnego odkrycia mundurowi dokonali już w okolicach Żyrardowa. W jednym z tamtejszych warsztatów samochodowych zlokalizowano element nadwozia, który prawdopodobnie został wymontowany z wspomnianego samochodu osobowego.

Dalsze działania należą już do Prokuratury Rejonowej w Skierniewicach, która na razie zadecydowała o zastosowaniu wobec 27–latki dozoru policyjnego. Kobiecie postawiono także zarzut oszustwa. W więzieniu może spędzić nawet 8 lat.

 

wyłudzenie pieniędzy Skierniewice

Źródło foto: KMP Skierniewice


wyłudzenie pieniędzy skierniewice - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się