:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C pochmurno z przejaśnieniami

Na spacer Bulwarem przyjaźni

Inwestycje, spacer Bulwarem przyjaźni - zdjęcie, fotografia

Prawdopodobnie już w lipcu tego roku, Skierniewiczanie będą mogli wyruszyć na przechadzkę lub przejażdżkę rowerową, nową aleję spacerową. Urząd Miasta właśnie podpisał umowę z firmą Strabag. Na jej mocy rusza budowa „Bulwaru przyjaźni”

Bulwar połączy zrewitalizowany niedawno skierniewicki park miejski z zalewem Zadębie. Będzie miał długość ponad czterech kilometrów. Wzdłuż rzeki Łupi zostanie poprowadzona malownicza ścieżka pieszo-rowerowa. Przy ulicy Rzecznej powstanie siłownia zewnętrzna a obok niej nowe ławeczki, chodniki i kosze na śmieci. W ciągu całego bulwaru zostanie zamontowane oświetlenie. Dodatkowo też teren będzie wyposażony w kanalizację służącą odprowadzaniu deszczówki i obsadzony nową zielenią.


Ulica Podrzeczna, leżąca na trasie alei, zyska nową nawierzchnię. Powstanie tu również 36, tak potrzebnych, nowych miejsc postojowych dla samochodów osobowych. Dwa z nich będą przeznaczone dla osób niepełnosprawnych.


Bulwar przyjaźni zawdzięcza swoją nazwę dwudziestej rocznicy podpisania „aktu zbratania” Skierniewic z francuskim miasteczkiem Chatelaillon-Plage. 17 maja ubiegłego roku, z tej samej okazji, został uroczyście odsłonięty pamiątkowy obelisk. Bulwar ma dodatkowo podkreślić szczególne miejsce i rolę francuskiego miasteczka w sercu Skierniewic. Przewidywany koszt budowy alei wyniesie około 724 tysięcy złotych. Władze miejskie proszą o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prac i dostosowanie się do zmian oznakowania ruchu drogowego.


foto źródło UM Skierniewice

Na spacer Bulwarem przyjaźni komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się