:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C mgła

Największe lotnisko w Polsce powstanie nieopodal Skierniewic

Zdjęcie przedstawia nowoczesne lotnisko. Centralny Port Lotniczy niewątpliwie także będzie obiektem z najwyższej półki.

W najbliższych dniach ma zapaść decyzja, dotycząca budowy Centralnego Portu Lotniczego. Byłoby to największe lotnisko w kraju, obsługujące docelowo nawet 50 milionów pasażerów każdego roku.

Decyzja o budowie lotniska prawdopodobnie już zapadła, ale na oficjalne potwierdzenie przedsięwzięcia ze strony Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów jeszcze musimy trochę poczekać. O wysokiej randze inicjatywy może świadczyć fakt, że w Ministerstwie Infrastruktury już powstał specjalny zespół ds. centralnego portu lotniczego. Centralny Porte Lotniczy miałby powstać mniej więcej w połowie drogi między Łodzią a Warszawą. Szacowany koszt budowy wynosi 25 miliardów złotych, co byłoby największą inwestycją rządu w ramach programu Strategia Odpowiedzialnego Rozwoju. Szczegóły dotyczące projektu nie są znane, ale podobno budowy mogłyby podjąć się chińskie firmy, które miałyby zrealizować rządowe plany w zaledwie trzy lata.

Centralny Port Lotniczy ma obsługiwać nawet 50 milionów pasażerów rocznie, deklasując przy tym m.in. warszawskie Lotnisko im. F. Chopina, które w ubiegłym roku zanotowało niespełna 13 milionów odwiedzin. Koszty ewentualnej rozbudowy infrastruktury komunikacyjnej w celu połączenia lotniska ze stolicą bądź Łodzią nie są znane.

 

Źródło foto: Pixabay

centralny port lotniczy - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się