:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  12°C mgła

Napisz list do potomnych – odczytają go za 40 lat

Aktualności, Napisz potomnych odczytają - zdjęcie, fotografia

„Twój list do przyszłości" – to nowy pomysł skierniewickiego magistratu na akcję skierowaną do mieszkańców miasta. Każdy może napisać list do potomnych, który dotrze do nich za... 40 lat.

W skrócie – akcja polega na tym, że każdy mieszkaniec może napisać list i zdeponować go we wskazanych punktach miasta do 21 października br. Tego dnia wszystkie listy zostaną umieszczone w wielkim, złotym jabłku, które z kolei zostanie umieszczone pod płytą rynku miejskiego. Jabłko zostanie wydobyte dopiero w 2057 roku. Wtedy listy zostaną przekazane adresatom.

- Nie narzucamy naszym mieszkańcom formy listów ani adresatów. Może to być list do siebie samego, do przyjaciela, a może do jeszcze nienarodzonego potomstwa. Możliwości jest wiele. Ogranicza nas tylko własna kreatywność – mówi Anna Wolińska, naczelnik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Miasta Skierniewice.

„Twój list do przyszłości" to akcja, która symbolicznie zamyka tegoroczne obchody 560-lecia Skierniewic. Została pomyślana tak, aby wszystkie złożone pod płytą Rynku listy zostały otwarte podczas 600-nych urodzin miasta. Co zrobić, aby zdeponować list dla potomnych? Instrukcję podajemy poniżej:

„Twój list do przyszłości" - instrukcja krok po kroku

1. Odbierz gotowy pakiet (koperta, papeteria oraz karta z pieczęcią) w jednym z punktów – ich lista znajduje się poniżej.
2. Na karcie dołączonej do koperty napisz list. Forma jest dowolna: mogą to być życzenia dla bliskiej osoby, Twoje wspomnienia, przesłanie dla potomnych, rysunek – cokolwiek, co jest dla Ciebie ważne.
3. Gotowy list umieść w kopercie i zaklej.
4. Pamiętaj, żeby zachować kartę z pieczęcią – posiada ona indywidualnie nadany numer (tożsamy z tym na kopercie). Na jego podstawie posiadacz niniejszej karty będzie mógł odebrać list w chwili ponownego otwarcia kapsuły.
5. Dostarcz list do jednego z punktów dystrybucji do 19 października 2017 roku.
6. Koperta zostanie umieszczona w skrzyni – w formie rzeźby złotego jabłka. Będzie ona umieszczona i przechowywana w widocznym miejscu pod płytą rynku przez co najmniej 40 lat. Klucz do skrzyni zostanie złożony w specjalnej szkatułce znajdującej się w gabinecie Prezydenta Miasta Skierniewice. Złote jabłko zostanie wydobyte, a listy trafią z powrotem do właścicieli lub ich bliskich w czasie uroczystego otwarcia skrzyni.

Lista miejsc, gdzie możesz przekazać swój list do przyszłości:
1. Urząd Miasta Skierniewice, Wydział Kultury i Promocji, ul. Senatorska 12
2. Urząd Miasta Skierniewice, Punkt Obsługi Interesanta, ul. Rynek 1
3. Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Mszczonowska 43a
4. Filia nr 1 MBP, ul. Szarych Szeregów 6
5. Filia nr 4 MBP, ul. Bohaterów Westerplatte 60
6. Kinoteatr Polonez, ul. Wita Stwosza 2/4
7. Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach, ul. Reymonta 33
8. Izba Historii Skierniewic, ul. Floriana 4
9. Akademia Twórczości (Pałac Ślubów), ul. Piłsudskiego 2

napisz list do potomnych – odczytają go za 40 lat - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się