:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  9°C zamglenie

Nowe muzeum w Skierniewicach, to może być regionalna perła

Kiedy rozpocznie się przebudowa zabytkowego budynku Izby Chorych przy ulicy Batorego i kiedy powstanie w jego miejsce Historyczne Muzeum? Te pytania zadajemy sobie od 2015 roku kiedy to wybrany został projekt przebudowy zabytkowego budynku. Dziś możemy niemal zapewnić, iż realizacja projektu rozpocznie się jeszcze w tym roku!

Muzeum Historyczne w Skierniewicach ma powstać w zabytkowym budynku z 1890 r. przy ulicy Batorego. Dawna Izba Chorych o powierzchni 714 m2 od dawna stoi opustoszała. Stała się miejscem spotkań młodych ludzi przy alkoholu czy innych używkach. Gromadzą się tam również bezdomni i dorośli ludzie z problemami alkoholowymi. Realizacja projektu uniemożliwi im dalsze spotkania, a muzeum, które powstanie w miejscu gmachu wpłynie na rozwój kulturowy mieszkańców naszego miasta.

Projekt przygotowany przez firmę "Arkona" z Krakowa został wybrany w lipcu 2015 roku. Zakłada on kompleksowy remont zabytkowej Izby Chorych, oraz powstanie terenów zielonych wokół budynku. Muzeum w Skierniewicach ma być najnowocześniejsze w całej Polsce. Będzie interaktywne, oraz przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Prezentować będzie, obrazy , meble, eksponaty archeologiczne, reprodukcje fotograficzne oraz pamiątki historyczne.

Budowa historycznego muzeum w Skierniewicach pochłonie 8,5 mln zł. Dlatego też, miasto złożyło wniosek o dotację z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego . W czwartek 10 listopada otrzymaliśmy decyzję o przekazaniu ponad 5,6 mln zł na dofinansowanie budowy Muzeum Historycznego. Tym samym jeszcze w tym roku rozpocznie się realizacja projektu, natomiast zakończenie planowane jest w 2018 roku.
 

Nowe muzeum w Skierniewicach, to może być regionalna perła komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się