:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  12°C rozproszone chmury

Pożar Bolimów: ewakuowano 19 przedszkolaków

Pożar Bolimów: ogień zajął mieszkanie nad przedszkolem w miejscowości Kurabka, na terenie gminy Bolimów. Strażacy musieli ewakuować 19 dzieci.

Do tego pożaru zadysponowano kilka jednostek straży pożarnej, przyjechali druhowie z Nowej Suchej, Bolimowa, Sochaczewa, Skierniewic i innych okolicznych miejscowości. Wszystko dlatego, że było bardzo niebezpiecznie. Paliło się mieszkanie nad przedszkolem w Kurabce, gmina Bolimów. Kobieta z dzieckiem zmuszeni byli do ucieczki na dach. Strażacy musieli też ewakuować dziewiętnaścioro dzieci z budynku.

 

Dramatyczne chwile przeżyły dzieci, rodzice i opiekunowie z gminy Bolimów. 7 lutego br. doszło do pożaru mieszkania nad przedszkolem w Kurabce. Akcja gaśnicza była zakrojona na szeroką skalę.

Pierwsi na miejsce przyjechali strażacy z OSP KSRG Nowa Sucha, następni byli strażacy z OSP KSRG Bolimów i PSP Sochaczew, potem przybyły inne jednostki. W chwili przyjazdu ogromne kłęby dymu wydostawały się z okien mieszkania nad przedszkolem w miejscowości Kurabka, gmina Bolimów. Na dachu budynku strażacy zobaczyli kobietę i dziecko, którzy tu szukali ucieczki przed płomieniami. Natychmiast zajęto się ich ewakuacją.

Jak relacjonuje OSP KSRG Nowa Sucha: - Podaliśmy prąd wody szybkim natarciem poprzez okna budynku, znajdujące się nad dachem niższego z pomieszczeń.

W tym samym czasie prowadzono ewakuację dziewiętnaściorga dzieci z pomieszczeń na dole budynku. Strażacy z OSP Sochaczew, którzy przybyli na miejsce, zajęli się gaszeniem pożaru wewnątrz budynku. Dzięki zakrojonej na szeroką skalę akcji, udało się ugasić pożar w zasadzie w zarodku. Częściowo spłonęły trzy pokoje mieszkania, ale pozostałe pomieszczenia i przedszkole pozostały nietknięte. Wywietrzono budynek, to, co się jeszcze tliło, wyniesiono za zewnątrz.

 

Pożar Bolimów

Foto OSP KRSG Nowa Sucha

Wszystkie działania trwały około trzech godzin.


pożar bolimów - komentarze opinie

  • gość 2017-02-08 20:59:47

    Poziom artykułu tragiczny. "Do tego pożaru zadysponowano kilka jednostek straży pożarnej, z przyjechali druhowie z...". "Kobieta z dziecka zmuszeni byli do ucieczki". Nie ma czegoś takiego jak "OSP Sochaczew".

  • gość 2017-02-09 13:01:01

    PSP SOCHACZEW

Dodajesz jako: Zaloguj się