:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C pochmurno z przejaśnieniami

Przejazd kolejowy w Arkadii zamknięty na 10 dni - zmiany w organizacji ruchu

Komunikacja - drogi , Przejazd kolejowy Arkadii zamknięty zmiany organizacji ruchu - zdjęcie, fotografia

Już w najbliższy piątek, 1 kwietnia, rozpocznie się nareszcie, dawno oczekiwany remont przejazdu kolejowo-drogowego w podłowickiej Arkadii. Kierowcy podróżujący drogą krajową nr 70, na odcinku Skierniewice-Łowicz muszą liczyć się z utrudnieniami i korzystać z objazdów. Niewielkie opóźnienia mogą zanotować także pociągi na trasie Łowicz-Sochaczew.

Plan przeprowadzonych tu prac obejmuje całkowity demontaż nawierzchni drogi i konstrukcji przejazdu, podbicie torów i instalacja nowej nawierzchni asfaltowej na dojazdach i międzytorzu. Prace przeprowadzi polsko-niemiecka firma Bahn Technik z Wrocławia a koszt całkowity modernizacji przejazdu wyniesie półtora miliona złotych. Celem modernizacji jest diametralna poprawa kwestii bezpieczeństwa na tym ważnym i rychliwym przejeździe.


Remont potrwa dziesięć dni. Niestety w tym czasie kierowcy, podróżujący w obie strony, muszą liczyć się z poważnymi utrudnieniami w ciągu drogi krajowej nr 70, na odcinku Łowicz-Skierniewice. Na cały okres remontu, Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad zmieniła organizację ruchu i wyznaczyła objazdy. Dla samochodów osobowych – do sześciu ton – objazd drogą powiatową a następnie gminną, przez miejscowość Mysłaków. Dla ciężarówek, objazd prowadzi łowicko—skierniewickim odcinkiem autostrady A2, od węzła Łyszkowice do węzła Nieborów. Następnie drogą krajową 704 do miejscowości Jamno i krajową czternastką do Łowicza. Z możliwymi utrudnieniami w ruchu kolejowym muszą też liczyć się pasażerowie pociągów na trasie Sochaczew-Łowicz.

Przejazd kolejowy w Arkadii zamknięty na 10 dni - zmiany w organizacji ruchu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się