:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  12°C pochmurno z przejaśnieniami

Rekordowa inwestycja w Skierniewicach

Zdjęcie przedstawia proces planowania. Rekordowa inwestycja w Skierniewicach bez wątpienia wymaga pełnego zaangażowania mieszkańców i władz miasta.

W tym roku Urząd Miasta planuje inwestycję na dużą skalę. Powstanie nowa ścieżka rowerowa, łącząca rekreacyjne punkty uwielbiane przez mieszkańców naszego miasta.

Urząd Miasta Skierniewice planuje w tym roku duże przedsięwzięcie. Na pewno ucieszy to aktywnych fizycznie mieszkańców naszego rejonu, gdyż przedmiotem projektu jest budowa nowej długiej ścieżki rowerowej. Dołączy ona do rozbudowanego systemu dróg dla rowerzystów, które są corocznie rozwijane i modernizowane. Pod względem skali będzie to rekordowa inwestycja w Skierniewicach w kategorii infrastruktury rowerowej.

Ścieżka będzie łączyć park miejski z zalewem Zadębie, lawirując wzdłuż rzeki Łupia, zwanej także Skierniewką. Środki finansowe na inwestycję mają pochodzić przede wszystkim z funduszu łódzkiego Urzędu Marszałkowskiego, który jest wspierany głównie z budżetu Unii Europejskiej. W tym roku będą miały miejsce konkursy na finansowanie projektów, których planowa realizacja ma się odbyć do 2020 roku. Niezbędne w tym przypadku będzie odpowiednie przygotowanie wniosku o dofinansowanie przez skierniewicki Urząd Miasta. Przeprowadzono już wstępne badania geologiczne, na podstawie których postanowiono, że ścieżka zostanie wytyczona wzdłuż wschodniego brzegu ciągu wodnego.

Do przygotowania trasy zgodnie z nakreślonym projektem niezbędne będzie wykupienie fragmentów prywatnych działek. W związku z tym urzędnicy zorganizowali w ubiegły piątek w sali konferencyjnej przy ul. Senatorskiej 12 spotkanie z udziałem zaproszonych 34 właścicieli wspomnianych terenów, które ciągną się od ul. Podrzecznej do ul. Wojska Polskiego. Każda z przybyłych osób otrzymała pisemne oświadczenie, które zawierało wstępne wyliczenia architekta, dotyczące powierzchni i lokalizacji planowanych do wykupu fragmentów posesji. Łącznie Urząd Miasta musi odkupić ok. 2980 m2 terenu, przy czym każda z 34 części zostanie indywidualnie wyceniona przez rzeczoznawcę. Właściciele muszą podjąć wstępne decyzje już do 24 lutego. Piątkowe spotkanie obfitowało w dyskusje, przemyślenia, wnioski i nowe opinie. Odpowiednie dogadanie wszelkich niezbędnych szczegółów jest kluczowe na tym etapie inwestycji, gdyż bez wykupu potrzebnych terenów wytyczenie ścieżki będzie wyjątkowo trudne bądź wręcz niemożliwe.

 

Źródło foto: Pexels

rekordowa inwestycja w skierniewicach - komentarze opinie

  • gość 2017-02-20 13:14:41

    skoro ścieżka bedzie po zachodnie stronie rzeki to czemu dzialki wykupicie po wschodniej?? - ulica Wojska Polskiego i Podrzeczna ?:P

Dodajesz jako: Zaloguj się