:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C pochmurno z przejaśnieniami

Skierniewice: rośnie liczba kolizji. Na szczęście wypadków jest coraz mniej

Kronika Kryminalna, Skierniewice rośnie liczba kolizji szczęście wypadków coraz mniej - zdjęcie, fotografia

Mniej wypadków i rannych, ale nieco więcej kolizji. Tak wygląda porównanie 2017 roku z danymi z roku poprzedniego. Policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach podsumowali ostatnie 12 miesięcy na drogach regionu.

W 2017 roku na drogach miasta i powiatu skierniewickiego doszło do 92 wypadków, w których zginęło 8 osób, a 105 zostało rannych. Kolizji w tym okresie odnotowano 915.

- Dla porównania, w roku 2016 wypadków było 113, a kolizji 874 – mówi Robert Zwoliński, zastępca naczelnika wydziału ruchu drogowego KMP w Skierniewicach. - W 2016 roku, w wypadkach zginęło 8 osób, a 145 było rannych. Cieszy nas fakt, że systematycznie maleje liczba wypadków i rannych.

Na terenie całego województwa łódzkiego, w 2017 roku doszło do 3787 wypadków (o 443 mniej niż w 2016 roku). Rannych zostało 4751 osób (mniej o 557).

- Liczba ofiar śmiertelnych pozostała na tym samym poziomie – mówi Joanna Kącka, rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi. - Pamiętajmy jednak, że liczba 215 to nie tylko statystyki ale tragedie całych rodzin.

Najwięcej wypadków miało miejsce na drogach powiatowych. Najmniej na autostradach. Wciąż głównymi przyczynami tragicznych zdarzeń są: nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu i nadmierna prędkość. tomi

Skierniewice: rośnie liczba kolizji. Na szczęście wypadków jest coraz mniej komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się