:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  12°C pochmurno z przejaśnieniami

Skierniewice: uwaga na fałszywych wnuczków i policjantów

Wiadomości, Skierniewice uwaga fałszywych wnuczków policjantów - zdjęcie, fotografia

Skierniewicka policja ostrzega przed oszustami działającymi metodą „na wnuczka” i „na policjanta”. Wraz ze zbliżającymi się świętami rośnie zagrożenie dotyczące tego typu oszustw. Rzekomi krewni i funkcjonariusze namawiają do przekazania pilnie znacznych kwot pieniędzy w związku ze zdarzeniami drogowymi, w których uczestniczyli, bądź do udziału w policyjnej prowokacji, która ma doprowadzić do zatrzymania oszustów.

Skierniewicka policja apeluje i przypomina, aby mieszkańcy zachowali ostrożność i czujność w kontaktach telefonicznych. Nie nalezy uleglegać namowom i nie należy przekazać znacznych sum pieniędzy. W takich sytuacjach najlepiej poprosić o osobisty kontakt osoby podającej się za naszego krewnego. Nie należy działać w pośpiechu a  termin udzielenia pożyczki odłożyć najlepiej o kilka dni. Pamiętajmy, aby nie ulegać presji czasu, którą wytwarzają oszuści aby osiągnąć swój cel. Najlepiej w takich sytuacjach potwierdzić wiarygodność informacji u członków rodziny, ewentualnie zadzwonić na Policję aby upewnić się, czy w określonej jednostce pracuje funkcjonariusz.  Pod żadnym pozorem nie ulegajmy nieznajomym i nie przekazujmy pieniędzy osobom, których nie znamy osobiście.

We wszystkich wątpliwych sytuacjach niezwłocznie informujmy Policję dzwoniąc pod numer 112 lub 997. oprac. tomi

 

Skierniewice: uwaga na fałszywych wnuczków i policjantów komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się