:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  3°C całkowite zachmurzenie

Skierniewicka pływaczka Mistrzynią Polski

Zdjęcie przedstawia sportowca płynącego stylem grzbietowym. Jest to ulubiona technika młodej Mistrzyni Polski ze Skierniewic.

W Gliwicach odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów w pływaniu. Na zawodach zjawiła się liczna reprezentacja skierniewickiej sekcji pływania UKS Nawa. Życiowy sukces odniosła Alicja Ulicka, zdobywając złoty medal w swojej kategorii.

Zawody zorganizowano na gliwickiej pływalni „Olimpijczyk”, a wzięło w nich udział 443 zawodników w wieku 16 lat, którzy reprezentowali 131 klubów z całej Polski. Ze Skierniewic przybyło 9 pływaków, przy czym niewątpliwie możemy uznać marcową imprezę za wyjątkowo udaną: każdy start Skierniewiczan zakończył się poprawieniem rekordu życiowego.

Największymi sukcesami może pochwalić się Alicja Ulicka, która zdobyła tytuł Mistrzyni Polski na dystansie 200 m stylem grzbietowym. W tym samym starcie inna reprezentantka Nawy, Julia Soliwoda, zajęła dziewiąte miejsce. Podczas konkurencji 100 m grzbietem młode Skierniewiczanki ponownie dowiodły swojej wysokiej formy i wyjątkowych umiejętności. Alicja Ulicka ponownie stanęła na podium, tym razem zdobywając brązowy krążek. Jej klubowa koleżanka dopłynęła jako dziesiąta. Szybko mogliśmy się przekonać, że styl grzbietowy jest mocną stroną młodych pływaczek. Na dystansie 50 m Alicja ponownie pokazała ogromną wolę walki, ale do pozycji medalowej zabrakło jej zaledwie 0,04 sekundy. 16-latka zakończyła zmagania w wyścigu stylem dowolnym na dystansie 50 m, w którym ostatecznie została sklasyfikowana na ósmym miejscu.

W Mistrzostwach wystartowali także 16-latkowie, którzy najmocniej czują się w pływackiej sztafecie. Na dystansach 4x100 m oraz 4x200 m stylem dowolnym popłynęli: Jakub Nowakowski, Maciej Perzankowski, Dawid Stefanowski oraz Aleks Tarnowski, którzy zajęli odpowiednio 19 i 15 miejsce. Męską część UKS Nawy zobaczyliśmy także w konkurencji 4x100 m stylem zmiennym. Czteroosobowa drużyna w składzie: Jakub Nowakowski, Maciej Perzankowski, Igor Smolczewski i Dawid Stefanowski zakończyła wyścig na 16 pozycji.