:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  14°C bezchmurnie

To cud, że mieszkaniec powiatu skierniewickiego został uratowany

Pożary i wypadki, mieszkaniec powiatu skierniewickiego został uratowany - zdjęcie, fotografia

73-letni mieszkaniec Złotej w gminie Głuchów żyje tylko i wyłącznie dzięki czujności sąsiadów. To oni zaniepokojeni „ciszą” wokół domu sąsiada weszli do budynku i zastali go nieprzytomnego. Okazało się, że mężczyzna zatruł się tlenkiem węgla....

Całe zdarzenie miało miejsce w środę (31.01) po godzinie 8. Wtedy to sąsiedzi wezwali na pomoc ratownictwo medyczne oraz straż pożarną. Okazało się, że samotnie mieszkający mężczyzna podtruł się tlenkiem węgla.

- Mieszkanie ogrzewane było piecykiem węglowym ustawionym na środku pokoju – mówi bryg. Józef Stańczak, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Miejskiej PSP w Skierniewicach. - Z naszych ustaleń wynika, że powodem obecności czadu w pomieszczeniu mogła być nieszczelność metalowego przewodu dymowego. Poszkodowany został zabrany do szpitala w Skierniewicach. Gdy znaleźli go sąsiedzi miał zaniki świadomości. Wymiotował i miał zawroty głowy.

Tlenek węgla zabija! - Apelujemy do wszystkich, aby instalowali czujki czadu. Ten wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych może uratować życie – mówi Józef Stańczak. - Przypominamy również o systematycznej kontroli przewodów kominowych i wentylacji. tomi


To cud, że mieszkaniec powiatu skierniewickiego został uratowany komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się