:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  12°C lekkie zachmurzenie

Uroczystości Majowe w Skierniewicach

Historia Skierniewic, Uroczystości Majowe Skierniewicach - zdjęcie, fotografia

Skierniewickie obchody majowe rozpoczną się Dniem Flagi na skierniewickim Rynku, a zakończą uroczystością 225 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Dzień Flagi rozpocznie się na skierniewickim Rynku w poniedziałek 2 maja o godzinie 10:30. Śwęto zapoczątkuje uroczyste przekazanie 50 metrowej Flagi mieszkańcom Skierniewic, z którą powędrują na Plac Jana Pawła II. Do przeniesienia chorągwi potrzebnych będzie nawet kilkaset osób. W przedsięwzięcie zaangażowani zostali m.in. Harcerze. Mamy nadzieję, że dołączą do nich również mieszkańcy Skierniewic. Zakończeniem uroczystości będzie Rodzinne Śniadanie pod Flagą. Na miejscu wszyscy uczestnicy będą mogli w miłej atmosferze wypić herbatę i pożywić się ciepłymi parówkami z pieczywem. Zorganizowane zostaną również liczne gry piknikowe.

Z kolei we wtorek, 3 maja odbędzie się uroczystość 225 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji. W Kościele garnizonowym zostanie odprawiona msza święta, po której złożone zostaną kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości na Placu Jana Pawła II. Prezydent miasta, Krzysztof Jażdżyk gorąco zachęca wszystkich mieszkańców do włączenia się w obchody rocznicy. Takim symbolicznym gestem będzie chociażby powieszenie flagi przed naszymi posesjami.

foto źródło UM Skierniewice


Uroczystości Majowe w Skierniewicach komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się