:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C pochmurno z przejaśnieniami

W Skierniewicach wpadł fałszywy policjant

Kronika Kryminalna, Skierniewicach wpadł fałszywy policjant - zdjęcie, fotografia

Skierniewiccy policjanci zatrzymali 19-latka, który chciał wyłudzić od seniorki 15 000 zł. Młody mężczyzna wpadł tuż przed przekazaniem mu pieniędzy. Działał metodą ,,na policjanta”. Podejrzany mimo młodego wieku ma już bogatą kartotekę kryminalną. Był wielokrotnie poszukiwany i notowany m.in. za kradzież, kradzież z włamaniem i rozbój.

W czwartek (21.12) około godziny 14 uwagę skierniewickich kryminalnych zwróciła starsza kobieta, która weszła do budynku banku. Sprawiała wrażenie osoby zdenerwowanej. Rozmawiała przez telefon. Po wypłacie gotówki poszła w stronę przystanku autobusowego. Mundurowi nabrali podejrzeń, że kobieta mogła paść ofiara oszustów. Szybko namierzyli w pobliżu młodego mężczyznę, który w tym samym czasie rozmawiał przez telefon. 19-letni mieszkaniec Warszawy został zatrzymany tuż przed przekazaniem mu kilkunastu tysięcy złotych.  

Śledczy ustalili, że do 82-letniej mieszkanki Skierniewic, około godziny 13.00 na telefon stacjonarny zadzwoniła osoba, która podała się za funkcjonariusza miejscowej komendy policji. Poinformowała, że dwóch pracowników banku, w którym seniorka trzymała pieniądze, chce „wyczyścić” jej konto. Jedynym sposobem na zachowanie oszczędności i zatrzymanie przestępców jest wypłata całej gotówki i przekazanie jej policjantom pracującym przy sprawie. Seniorka podała swój numer telefonu komórkowego, a rzekomi śledczy za jego pośrednictwem cały utrzymywali z nią kontakt. Do przekazania oszczędności życia oszustom nie doszło tylko dzięki czujności prawdziwych policjantów.

Funkcjonariusze ustalają teraz, czy 19-latek ma na swoim przestępczym koncie inne podobne oszustwa. Usłyszał już zarzuty, za które grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności . Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. tomi (źródło KWP w Łodzi)


 

 

W Skierniewicach wpadł fałszywy policjant komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się