:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  12°C rozproszone chmury

Wody geotermalne dla turystyki i lecznictwa w Skierniewicach

Inwestycje, geotermalne turystyki lecznictwa Skierniewicach - zdjęcie, fotografia

Władze Skierniewic planują zbudowanie tężni w mieście co przyciągnęłoby ogromną liczbe turystów. Ponadto w planach jest wykorzystanie skierniewickich solanek. Ze względu na ich właściwości zdrowotne, w szpitalu miałby powstać oddział lecznictwa solankowego. Plan obejmuje okres do 2020r.

W Skierniewicach to nie pierwsza koncepcja uzdrowiskowa. Poprzedni plan utworzenia z miasta uzdrowiska miał były prezydent Skierniewic Leszek Trębski. Jednak idea nie miała poparcia, szczególnie w gronie skierniewickich przedsiebiorców. Nadanie  miastu statusu uzdrowiska, utrudniłoby im prowadzenie działalności gospodarczej.

Jednak kilka miesięcy temu władze Skierniewic przyjęły projekt wykorzystania solankowych wód geotermalnych. Jak tłumaczy Prezydent Skierniewic Krzysztof Jażdżyk nie wiąże się to w żaden sposób z nadaniem miastu statusu uzdrowiska. W mieście planowana jest budowa tężni, która będzię wspaniałym miejscem  dla mieszkańców Skierniewic, jak również dla turystów. Natomiast ze względu na właściwości lecznicze skierniewickich solanek, w szpitalu miałby powstać oddział lecznictwa solankowego.


Wody geotermalne dla turystyki i lecznictwa w Skierniewicach komentarze opinie

  • gość 2016-07-07 19:56:29

    proponuje na Rawce ,na poligonie sie nie dalo bo teren przez Trebskiego koncepcja skazony wiec na Rawce bedzie zdrowiej i bedzie sie oplacalo :)Trzy lata zeszlo naszemu Cysiowi by doszlo do niego,ze przemysl zdrowotny i turystyczny sie jednak oplaca.Szkoda tylko lat pracy zespolu ludzi i grubych miejskich pieniedzy bo wszystko juz bylo gotowe,lezalo na stole. Pogratulowac jeszcze pomyslu polaczenia dzialalnosci uzdrowiskowej z szeroko rozumiana trujaca przedsiebiorczoscia,bo chyba wlasnie ci mieli najwiekszy problem z uzdrowiskowym charakterem naszego miasta.Po lewo kurniki,na dole ubojnia,po prawo spalarnia od gory tory do testowania ciezarowek a po srodku w basenie termalnym nasz zacny Jas Fasola vel Jazdzyk z setkami uzdrawiajacych sie ,zadowolonych kuracjuszy...

Dodajesz jako: Zaloguj się