:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C bezchmurnie

Złodzieje kabli przez dwa lata zarobili 80 tysięcy PLN

Zdjęcie przedstawia przewody, którymi na szczęście złodzieje przewodów się nie zainteresowali.

Złodzieje kabli, zatrzymani na terenie Bolimowa, uprawiali swój przestępczy proceder przez dwa lata. Zarobili w ten sposób 80 tysięcy złotych.

Skierniewiccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podejrzani są o kradzież. W ciągu dwóch lat złodzieje kabli zarobili na przestępstwie ponad 80 tysięcy złotych.

 

30 oraz 37–latek zostali zatrzymani 15 lutego na terenie Bolimowa. Jak się potem okazało, mężczyźni są odpowiedzialni za kradzieże miedzianych przewodów komunikacyjnych. W ciągu trwającej od 2014 roku działalności przestępczej, dwaj mieszkańcy Skierniewic zarobili na sprzedaży łupu ponad 80 tysięcy złotych.

Kradzieży dokonywali nie tylko w Bolimowie, ale także na terenie powiatów brzezińskiego oraz łowickiego. Policjanci przeszukali miejsce zamieszkania zatrzymanych. Odnaleźli tam dokumentację sprzedaży skradzionego materiału w różnych punktach skupu złomu na terenie całego województwa mazowieckiego. Ponadto znajdowało się tam specjalne urządzenie, które wykorzystywano do wyciągania kabli zakopanych w ziemi. Prokuratura Rejonowa w Skierniewicach zadecydowała, że wobec podejrzanych należy zastosować dozór policyjny.

 

źródło foto: Pixabay


złodzieje kabli - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się