:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C bezchmurnie

Jak kupować sprzent żeby nie zostać oszukanym ?


Dodano: 2014-07-30 11:07:39

hejka powie mi ktoś na co zwracać uwagę aby nie kupić w sklepie używanego towaru bo kilka razy miałem taką sytuacje
odpowiedz cytuj
dodano: 2014-07-30 11:13:42
najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzić wszystkie dokumenty np. karte gwarancyjną czy nie jest uzupełniona. Sprawdzać czy towar w sklepie jest zapieczentowany i czasami mają plomby . I poprosić sprzedawce aby towar ci otworzył i zobaczysz czy nie jest dany produkt porysowany, pęknięty lub obity. Każdy sklep musi Ci to pokazać i jako kupujący masz obowiązek zawsze oto prosić. Bo pożniej bedziesz miał problem z reklamacja w sklepie jak coś będzie obite lub porysowane. Pamiętaj o tym mam nadzieje że Ci pomogłem.
odpowiedz cytuj
krzysztof dodano: 2014-07-30 13:09:30
no zgadzam się z Tobą może Ci się wydawać że towar jest nowy a i tak był używany. Przykładem jest sklep Empik. Każdy pracownik może wziąć na  tydzien np film , muzykę lub jakiś sprzęt i musi go oddać w nie naruszonym stanie. A później bierzesz film i patrzysz jest zapieczętowany to go bierzesz  a w domu okazuje się że jest porysowany lub uszkodzony. I wymieniają ci na kolejny i jest to samo ja się tak naciąłem kilka razy. A o tym powiedział mi kolega, a później sam pracowałem w empiku. Czasami nie ma na to reguły aby uważać kupując sprzęt. A drugi przykład jest taki że można czasami towar zwrócić i klient go zwraca bo coś mu np się urwało lub coś uszkodził a pracownik sklepu się nie zna na wszystkim  i taki towar przyjmuje. Zapieczętują i może być tak ze na to na używaną sztukę a gwarancje dadzą ci nowa. i ty później  o niczym nie wiesz.
odpowiedz cytuj


1 ... 1