Wiadomości

 • Kilka praw jazdy odebranych za nadmierną prędkość

  Policjanci ze skierniewickiej drogówki od początku 2019 roku zatrzymali już 21 praw jazdy w tym 4 w miesiącu marcu. Powodem było przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h na terenie zabudowanym. Wyobraźnia ludzka jak widać w dalszym ciągu nie zna granic. Pokazał to m.in. 26-letni mieszkaniec Skierniewic, obecny rekordzista, który kierując Audi A6 gnał około godziny 17.00 z prędkością 128 km/h przez miejscowość Ludwików. Według obecnie panującego prawa uprawnienia do prowadzenia pojazdu zostaną tym wszystkim osobom wstrzymane na okres 3 miesięcy. (źródło KMP w Skierniewicach)


 • Nadchodzące zmiany w centrum Skierniewic

  Na terenie Skierniewic już w najbliższych dniach ruszy kolejna budowa.  Obok Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach zostanie wybudowana nowa droga łącząca ulicę Reymonta z Jagiellońską. Prace powinny zakończyć się do końca czerwca 2019 roku.  Za wybudowanie kanalizacji sanitarnej będzie odpowiadać Zakład Wodociągów i Kanalizacji WOD-Kan, za powstanie drogi firma JKM MIREX, a deszczówkę wykona firma Mirbud. Oprócz ulicy powstanie również wzdłuż niej około 60 nowych miejsc postojowych oraz nowe chodniki i oświetlenie. Szacowany koszt to 1,1 mln zł. W 2020 roku zaś odbędzie się kolejny etap budowy. Tym razem powstanie duży parking, który będzie przydatny nie tylko dla gości Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach, ale również dla mieszkańców okolicznego osiedla.  


 • Przyszłe oblicze Kinoteatru Polonez

  Prace remontowe w Kinoteatrze Polonez trwają pełną parą. W pierwszej kolejności naprawy wymagał przeciekający od dawna dach. Jednak na tym nie koniec. Oprócz odświeżenia ścian zajdą zmiany również m.in. w dużej sali kinowej. Znajdujący się tam dotychczasowy ekran zostanie zmieniony i przesunięty bliżej widza co znacznie poprawi efekty dźwiękowe. Stare kotary również zostaną zastąpione nowymi. Został już także złożony wniosek do ,,Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej" w nadziei na zdobycie dodatkowych funduszy.  W planach jest także stworzenie trzeciej sali. Mieściłaby się ona na górze w sąsiedztwie dotychczasowej dużej sali, po stronie przeciwnej niż sklepik. Mogłaby zmieścić około 30 dodatkowych miejsc. Takie pomieszczenie przydałoby się bez wątpienia. Seanse wyświetlane są obecnie w dużej ilości, co powoduje, że niektóre rozpoczynają się późno bo o 21.30. Jednak realizacja tego pomysłu przewidziana jest dopiero na przyszły rok.


 • Nowy parking przy ul.Rawskiej

  Do końca czerwca 2019 roku dzięki I etapowi przebudowy ul. Rawskiej w Skierniewicach powstanie nowy parking. Będzie on umieszczony przy cmentarzu św. Stanisława. Miejsca postojowe znajdzie tam aż 35 aut. Odpowiedzialna za budowę będzie firma Mirbud. Z racji tego, że kiedyś w tym miejscu mieściła się część cmentarza św. Stanisława, prace budowlane nie mogą się zacząć od razu. Okazuje się bowiem, że pod ziemią znajdują się jeszcze grobowce. Sytuacja ta wymaga najpierw przeprowadzenia ekshumacji, a znalezione szczątki zostaną pochowane przy kościele mieszczącym się w pobliżu.  W kolejnym etapie prac zostanie przebudowany odcinek ul. Rawskiej od ul. Mszczonowskiej do Al. Niepodległości. Przewidywany termin tej przebudowy to przyszły rok. Natomiast jeśli chodzi o wspomniany wyżej parking to prace prawdopodobnie zaczną się już za parę dni. W związku z tym uprzedzamy kierowców, że w tym miejscu pojawi się ty


 • Ciężki dzień dla strażaków- Kolejne zdarzenia drogowe.

   Dzisiaj 14 marca strażacy z Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Skierniewicach od rana zmagają się z interwencjami. Do pierwszego zdarzenia drogowego doszło na ul. Sobieskiego. W wyniku zderzenia dwóch pojazdów jedna osoba została poszkodowana i przetransportowana do szpitala w Skierniewicach. Do drugiego zaś dosłownie cztery godziny później w Wysokienicach. W tym zdarzeniu drogowym na szczęście nie było osób poszkodowanych. W interwencji oprócz JRG Skierniewice interweniowało również OSP Wysokokienice.   (źródło Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Skierniewicach)


 • ,,Podwieczorek z Gwiazdą" w Skierniewicach

  19 marca w skierniewickim Centrum Kultury i Sztuki o godzinie 18.30 odbędzie się spotkanie z cyklu ,,Podwieczorek z Gwiazdą", w którym weźmie udział gość szczególny- Zbigniew Zamachowski- aktor oraz autor muzyki i tekstów piosenek.  Zbigniew Zamachowski- Absolwent technikum ekonomicznego i szkoły muzycznej.  W 1985 roku ukończył Wydział Aktorski PWSFiT w Łodzi.  Jest jednym z najpopularniejszych aktorów swojego pokolenia. Laureat Nagrody im. Stanisława Wyspiańskiego I stopnia za aktorskie osiągnięcia w teatrze i filmie oraz Nagrody im. Aleksandra Zelwerowicza przyznawanej przez redakcję miesięcznika „Teatr”– za sezon 1992/1993. Oprócz wspomnianych wyżej nagród jest również wielokrotnym laureatem nagród krajowych i międzynarodowych. M.in.: - Wiktory 93, 96 i 97, - Złota Kaczka 93  - Dyplom mistrzowski – Nagroda im. prof. Aleksandra Bardiniego na XVIII Przeglądz


 • Wystawa ,,Silna, Niepodległa, Niezależna"

  Już jutro 8 marca o godzinie 18.00 w holu Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach odbędzie się wystawa autorstwa Julii Bakalarskiej ,,Silna, Niepodległa, Niezależna". Wystawa składała się będzie z dziesięciu zdjęć portretowych kobiet wystylizowanych w duchu minionych 100 lat. W zeszłym roku upamiętnialiśmy uzyskanie praw wyborczych przez kobiety w naszym kraju oraz 100- lecie Niepodległości. Nasz kraj był jednym z pierwszych państw europejskich, które wprowadziły czynne oraz bierne prawo wyborcze kobiet. W wolnej już Polsce kobiecy głos potrzebny był m.in. ze względu na zarządzone plebiscyty terytorialne n Warmii i Mazurach oraz na Górnym Śląsku. Kwestia praw kobiet tak na prawdę dzięki wysiłkom emancypantek stała się przedmiotem debaty publicznej na początku XX wieku.  Wejście na wystawę jest bezpłatne, a oglądać ją będzie można przez miesiąc, czyli aż do 8 kwietnia.    


 • Sprzedawał tytoń nielegalnie

  We wtorek 5 marca policjanci ze skierniewickiego wydziału kryminalnego, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej otrzymali informację o posiadaniu i sprzedaży wyrobów tytoniowych przez jednego z mieszkańców Skierniewic.  Funkcjonariusze po dotarciu na miejsce zamieszkania 47-latka i przeprowadzeniu przeszukania pomieszczeń zabezpieczyli ponad 250 kg krajanki tytoniowej, 28 litrów spirytusu oraz ponad 1200 paczek papierosów. Żaden z wyrobów nie posiadał znaków akcyzy skarbowej.  Po wstępnym oszacowaniu strat dla Skarbu Państwa wynoszą one około 220 tysięcy złotych. Skierniewiczanin został zatrzymany, a sprawa przekazana do urzędu celno -skarbowego. (źródło KMP w Skierniewicach)


Pogoda Skierniewice


1°C

  bezchmurnie

 • ciśnienie: 1021 hPa
 • wiatr: 2.6 m/s
 • wschód: 05:29:07
 • zachód: 18:01:07

pełna prognoza pogody

Korki - mapa online


Aktualne natężenie ruchu w Skierniewice
szybko           wolno

Co? Gdzie? Kiedy?

Forum

Ogłoszenia

Baza Firm

pełna wersja portalu